Журнал Ринок цінних паперів України    Газета Цінні папери України    Бюлетень Цінні папери України    Журнал Акціонерне товариство

Головна

Пошук

Редакція

Передплата

Рекламодавцям

Відгуки читачів

Автори

Архів 

 

№ 47-48 (943-944) 1 грудня 2016

ЗМІСТ

Критерії успіху

ОГЛЯД СВІТОВИХ ВАЛЮТНИХ РИНКІВ (14 - 25 ЛИСТОПАДА)

Голова ФРС США Д. Йеллен заявила, що підвищення облікової ставки буде доречним вже найближчим часом.

Глава Банку ЯпоніїХ. Курода заявив, що економіка країни знаходиться на шляху до поступового зростання.

АМЕРИКАНСЬКИЙ ДОЛАР

На початку періоду, що аналізується, курс EUR/$ на американській сесії знизився до рівня 1,0707 пункту. Деякої підтримки курсу долара надали висловлювання високопоставлених осіб у США.

Так, президент Федерального резервного банку в Сан-Франциско Д. Вільямс заявив, що джерела зростання економіки США, перш за все, - внутрішні. На його думку, краще дотримуватися політики відкритої та вільної торгівлі.

У свою чергу, президент ФРБ у Річмонді Д. Лекер заявив, що заходи фіскального стимулювання збільшують імовірність підвищення облікової ставки.

Прибутковість 10-річних облігацій у США підвищилася до позначки 2,300%, а прибутковість 30-річних паперів перевищила рівень 3,000%.

У середині періоду, що аналізується, курс EUR/$ на американській сесії знизився до рівня 1,0650. Значної підтримки курсу долара надав виступ голови Федеральної резервної системи США Джанет Йеллен, яка заявила, що на листопадовому засіданні ФРС було вирішено, наскільки доречним стане підвищення облікової ставки вже в найближчий час. Адже подальше стримування підвищення ставки може призвести до зростання ризикових рішень.

Голова ФРС також зазначила, що низький рівень інвестицій стримує зростання продуктивності. Причини слабкої інвестиційної активності незрозумілі, проте ФРС не може нести відповідальності за рішення, які приймаються в бізнес-сфері. Низькі темпи зростання заробітної плати не є стійким трендом.

Наприкінці звітного періоду курс долара проти основних валют опинився під деяким тиском. Після зниження до рівня 1,0537, курс EUR/$ на американській сесії підвищився до позначки 1,0613.

Негативно вплинула на курс долара поява інформації про те, що кандидат у президенти США від партії «зелених» Д. Стейн вимагає перерахунку голосів у трьох штатах, де перемогу на президентських виборах із невеликою перевагою здобув Дональд Трамп.

Додатковий тиск на курс чинила публікація економічних даних у США, які вийшли гіршими за прогнози.

Кількість заяв на допомогу з безробіття в США склала 251 тис. (прогноз був 241 тис.; попереднє значення було 233 тис.).

Кількість продажів нових будинків за жовтень становила 563 тис. (прогноз був 591 тис.; попереднє значення було 574 тис.).

ЄВРО

На початку періоду, що аналізується, курс EUR/$ на європейській сесії знизився до рівня 1,0732. Негативно на динаміку курсу євро вплинула публікація різноспря-мованих економічних даних єврозони.

Індекс валового внутрішнього продукту в Німеччині

за III квартал поточного року склав 0,2% (прогноз був 0,3%; попереднє значення було 0,4%).

Торговий баланс єврозони за вересень становив 24,9

млрд. євро (прогноз був 22,3 млрд. євро; попереднє значення було 23,4 млрд. євро).

У свою чергу, деякої підтримки курсу євро надала заява представника Європейського центрального банку І. Мерша про те, що низький рівень облікової ставки і стимулююча політика в єврозоні зараз відповідають поточним економічним умовам. Згідно з останніми прогнозами, інфляція до 2019 р. може наблизитися до ключового рівня в 2%.

У середині звітного періоду курс EUR/$ на європейській сесії знизився до рівня 1,0625.

З одного боку, тиск на курс євро чинили висловлювання європейських чиновників. Скажімо, глава Банку Франції Ф. Віллерой заявив, що ЄЦБ продовжуватиме нинішню кредитно-грошову політику відповідно до раніше проголошених параметрів, а різкі зміни його політики виключені. Пан Віллерой також повідомив, що зараз спостерігається відчутний прогрес у напрямку до цільового рівня інфляції в 2% на рік.

З іншого боку, деякої підтримки курсу євро надала інформація про те, що канцлер Німеччини А. Меркель прийняла рішення балатуватися на цей пост учетверте.

У кінці звітного періоду, після досягнення мінімального рівня з березня 2015 р., курс EUR/$ на європейській сесії трохи скорегувався і досяг рівня 1,0583 пункту.

Віце-голова ЄЦБ В. Констанціо заявив: незважаючи на занепокоєння інвесторів з приводу конституційного референдуму в Італії, в країні все ще дуже низький рівень прибутковості державних облігацій; ситуація в банківській сфері країни стійка; існує політична невизначеність, але в разі, якщо її вплив на фінансові ринки виявиться суттєвим, ЄЦБ може вжити необхідні заходи.

ІЄНА

На початку періоду, що аналізується, курс $/JPY на азіатській сесії підвищився до позначки 108,52.

Прибутковість 10-річних японських облігацій досягла і перевищила цільовий рівень Банку Японії в 0,0% вперше з вересня поточного року. Прибутковість 30-річних паперів в Японії перевищила позначку

0,560%.

Глава Банку Японії Х. Курода заявив, що економіка знаходиться на шляху до поступового зростання. Це пов'язано зі збільшенням обсягів експорту та промислового виробництва та внаслідок покращення ситуації у світовій економіці.

У понеділок, 22 листопада, в Японії стався сильний землетрус (7,4 бала за шкалою Ріхтера), після повідомлення про який інвестори почали зменшувати обсяг своїх ризикових позицій і, як наслідок, курс $/JPY на азіатській сесії знизився до рівня 111,75.

Наприкінці періоду, що аналізується, після підвищення на азіатській сесії до позначки 113,88, курс $/ JPY знизився до рівня 112,54. Підтримки курсу надала заява глави Банку Японії Х. Курода про те, що Банк продовжить купувати великі обсяги облігацій у рамках нової кредитно-грошової політики.

Анна АМАДОР


Продажа CD диска с архивом библиотеки 2002

 

©  2001 - 2018  www.securities.org.ua
   
Торговый Центр OnlineЖенская одеждаМужская одеждаДетская одеждаТехника и ЭлектроникаКомпьютеры и Офис
Строительство и ИнструментыСпорт, Туризм, КемпингДом и БытКрасота и ЗдоровьеАвто и МотоФильмы, Музыка, Игры, Программы
Каталог МагазиновКаталог ТоваровКаталог БрендовАкции и СкидкиНовости и ОбзорыУслуги
Информационно-поисковый обозреватель товаров и услуг HotSale