Журнал Ринок цінних паперів України    Газета Цінні папери України    Бюлетень Цінні папери України    Журнал Акціонерне товариство

Головна

Пошук

Редакція

Передплата

Рекламодавцям

Відгуки читачів

Автори

Архів 

 

№ 47-48 (943-944) 1 грудня 2016

ЗМІСТ

Критерії успіху

СВІТОВІ ПЕНСІЙНІ АКТИВИ

Загальний обсяг активів країн із найбільшими пенсійними ринками за станом на початок 2016 р. складав $35,32 трлн., що дорівнювало 80% від їх сукупного валового внутрішнього продукту. За останні десять років пенсійні активи зросли на 67%, проте у минулому році було зафіксоване їх зменшення на 1%.

ОСНОВНІ ТРЕНДИ

Згідно з даними дослідження компанії The Towers Watson найбільшими пенсійними ринками світу зараз є ринки дев'ятнадцяти країн - Австралії, Бразилії, Великобританії, Гонконгу, Індії, Ірландії, Іспанії, Канади, Малайзії, Мексики, Нідерландів, Німеччини, ПАР, Південної Кореї, США, Франції, Чилі, Швейцарії та Японії.

Беззаперечним лідером світового пенсійного ринку вважаються США. За станом на початок 2016 р. обсяг пенсійних активів у Сполучених Штатах складав $21,78 трлн., або 61,5% від загального обсягу активів 19 вказаних держав. До п'ятірки лідерів за цим показником також входять Великобританія - $3,2 трлн. (9%), Японія - $2,75 трлн. (7,7%), Канада - $1,52 трлн. (4,3%) й Австралія - $1,48 трлн. (4,2%).

У п'яти країнах обсяги пенсійних активів перевищують валовий внутрішній продукт. Так, у Нідерландах співвідношення пенсійних активів до ВВП на початку 2016 р. виявилося найбільшим і становило 184%. У США воно дорівнювало 121%, у Австралії - 120%, в Швейцарії - 119%, у Великобританії - 112%.

Натомість у ряді країн це співвідношення невисоке. Так, у Німеччині воно становить 13%, у Бразилії - 10%, у Франції - 6%, в Індії - 4%, в Іспанії - 3%.

Як свідчить аналіз динаміки пенсійних активів, торік у більшості країн відбулося зменшення обсягів активів. Найбільше падіння спостерігалося в Бразилії (на 31,4%), ПАР (на 18,9%), в Малайзії (на 11,9%), в Мексиці (на 9,2%) й Австралії (на 6%). Зростання пенсійних активів відбулося лише в Індії (на 3,4%), Японії (на 2%), Швейцарії (на 2%) та США (на 0,3%).

Однак упродовж останнього десятиріччя були зафіксовані позитивні тренди практично в усіх країнах. Так, у період з початку 2006 р. по початок 2016 р. середньорічні темпи зростання активів на ринках зазначених вище держав становили 4,9%. Найбільші середні темпи зростання мали Мексика - 9,2%, Австралія - 9,1%, Гонконг - 8,8%, Чилі - 7,9% та Нідерланди -6,4%. Єдиним винятком стала Японія, де за останнє десятиріччя відбулося зменшення обсягів пенсійних активів, середньорічні темпи якого становили 0,4%.

СХЕМИ ТА СТРУКТУРА АКТИВІВ

У дослідженні окрема увага приділяється аналізу пенсійних ринків семи країн (Австралії, Великобританії, Канади, Нідерландів, США, Швейцарії, Японії), оскільки їх загальні активи становлять 92,9% від активів 19 зазначених вище держав.

У цих семи країнах пенсійні схеми з визначеними внесками (DC) охоплюють 48% пенсійних активів, а з визначеними виплатами (DB) - 52%. Проте співвідношення цих схем в різних

державах різне. Так, в Австралії та США переважають схеми з визначеними внесками - їх частки становлять 87% та 60% відповідно. А схеми з визначеними виплатами превалюють у Японії (96%), Канаді (95%), Нідерландах (95%) та Великобританії (68%).

Упродовж 2005-2015 рр. загальні активи, охоплені схемами DC, зросли на 7,1%, активи ж, охоплені схемами DB, - на 3,4%.

Аналіз структури активів сімох найбільших пенсійних ринків світу свідчить, що основним напрямком їх інвестування є вкладення в цінні папери. За станом на початок цього року 44% загальних пенсійних активів було вкладено в акції, 29% - в облігації. Частка грошових коштів активів пенсійних фондів становила 3%, а 24% активів було інвестовано в інші інструменти.

Напрямки інвестування пенсійних активів у різних країнах мають свої особливості. За станом на звітну дату в США, Великобританії, Австралії та Канаді значна питома вага в загальній структурі активів належала акціям. Разом із тим, основним інструментом у структурі пенсійних активів Нідерландів, Японії та Швейцарії, де застосовуються консервативні стратегії інвестування, були облігації.

У дослідженні також зазначається, що за останні двадцять років (із 1996 р. по 2016 р.) на пенсійних ринках вказаних семи країн було зафіксоване зменшення частки пенсійних активів, інвестованих в акції (на 8%) та в облігації (на 7%). Частка грошових коштів у загальних активах зменшилася на 2%. Натомість відбулося збільшення частки активів, інвестованих в інші (альтернативні) інструменти - на 17%.

На думку фахівців компанії The Towers Watson, подальше зростання світових пенсійних активів залежатиме від ряду факторів. Основним серед них є покращення управління пенсійними фондами та застосування комплексних підходів у цій сфері. Також важливу роль гратимуть впровадження ефективних моделей управління ризиками, обрання найопти-мальніших моделей інвестування активів і раціоналізація витрат, пов'язаних з управлінням пенсійними фондами.


Сергій РУМЯНЦЕВ

Продажа CD диска с архивом библиотеки 2002

 

©  2001 - 2018  www.securities.org.ua
   
Торговый Центр OnlineЖенская одеждаМужская одеждаДетская одеждаТехника и ЭлектроникаКомпьютеры и Офис
Строительство и ИнструментыСпорт, Туризм, КемпингДом и БытКрасота и ЗдоровьеАвто и МотоФильмы, Музыка, Игры, Программы
Каталог МагазиновКаталог ТоваровКаталог БрендовАкции и СкидкиНовости и ОбзорыУслуги
Информационно-поисковый обозреватель товаров и услуг HotSale