Журнал Ринок цінних паперів України    Газета Цінні папери України    Бюлетень Цінні папери України    Журнал Акціонерне товариство

Головна

Пошук

Редакція

Передплата

Рекламодавцям

Відгуки читачів

Автори

Архів 

 

№ 47-48 (943-944) 1 грудня 2016

ЗМІСТ

Критерії успіху

ОГЛЯД БОРГОВИХ РИНКІВ (14 - 25 ЛИСТОПАДА)

СВІТОВІ БОРГОВІ РИНКИ

На тлі очікування, що Європейський центральний банк продовжить програму купівлі активів після березня 2017 р., спровокувавши дефіцит облігацій, що вільно обертаються на ринку, прибутковість 2-річних німецьких держоблігацій досягла рекордного мінімуму - мінус 0,77% річних.

Прибутковість 10-річних держоблігацій Німеччини знизилась до 0,24% річних, а 30-річних - до 0,89% річних.

Прибутковість іспанських держоблігацій зросла до 1,57% річних, 10-річних італійських облігацій -до 2,08% річних.

Прибутковість голандських і французьких бондів становила мінус 0,71 та мінус 0,62% відповідно.

На тлі очікувань того, що політика нового президента США Дональда Трампа приведе до збільшення відсоткових ставок у країні, прибутковість 10-річних КО США зросла до 2,36% річних, сягнувши максимуму із грудня 2015 р. Прибутковість 30-річних КО США зросла до 3,00% річних.

Американські фондові індекси знову досягли рекордних рівнів на тлі внутрішніх даних і публікації протоколів Федрезерву. Промисловий індекс Dow Jones зріс до 19 152,14 пунктів, а S&P 500 - до 2 213,35 пунктів.

Згідно з опублікованими протоколами засідання ФРС США, яке проходило 1-2 листопада цього року, члени Комітету з відкритих ринків констатували, що економічні умови в країні покращилися для підвищення ключової ставки, однак з урахуванням неоднозначних даних щодо інфляції та ринку праці, питання про введення цього заходу вирішено було перенести на грудень.

УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК ЄВРООБЛІГАЦІЙ

У період із 14 по 25 листопада 2016 р. спостерігалося зростання цін на суверенні єврооблігації (до +1 п.п. в деяких випадках), досить активно купували як короткострокові, так і довгострокові папери. Квазісуверенні випуски банків і папери «Укрзалізниці» продемонстрували схожі з суверенами результати.

У сегменті корпоративних паперів лідером зі зростання був Холдинг ДТЕК, котирування євробондів якого підскочили вгору на 1,5 п.п. після появи нової пропозиції з реструктуризації його облігацій.

Євробонди «ПриватБанку», навпаки, стрімко дешевшали через чутки серед учасників ринку щодо можливої націоналізації фінустанови. Котирування цих паперів із погашенням у січні 2018 р. впали у ціні на 15,242 п.п. - до 65,033% від номіналу, а з погашенням у лютому 2018 р. на 13,754 п.п. - до 64,896% від номіналу. Їх прибутковість при цьому зросла на 23,512 п.п. і 19,892 п.п. річних відповідно.

Рейтингове агентство Fitch слідом за підвищенням довгострокових РДЕ емітента України в іноземній і національній валютах з рівня «CCC» до «B-» зі «Стабільним» прогнозом, підвищило довгострокові РДЕ ряду українських компаній, які є ємітентами єврооблігацій.

Довгострокові РДЕ АТ «Укрексімбанк» в іноземній і національній валюті підвищено з рівня «CCC» до «В-», прогноз - «Стабільний». Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті підвищено з рівня «С» до «В». Національний довгостроковий рейтинг підвищений з рівня «AA- (ukr)» до «AA (ukr)», прогноз - «Стабільний».

Довгострокові РДЕ АТ «Ощадбанк» в іноземній і національній валюті підвищено з рівня «CCC» до «В-», прогноз - «Стабільний». Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті підвищено з рівня «С» до «В». Національний довгостроковий рейтинг підвищений з рівня «AA- (ukr)» до «AA (ukr)», прогноз - «Стабільний».

Довгостроковий РДЕ АТ «ПроКредит Банк» в іноземній валюті підвищено з рівня «CCC» до «В-», прогноз - «Стабільний». Довгостроковий РДЕ в національній валюті підвищений з рівня «В-» до «В», прогноз - «Стабільний». Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті підвищено з рівня «С» до «В». Короткостроковий РДЕ в національній валюті підтверджений на рівні «В». Національний довгостроковий рейтинг підтверджений на рівні «AAA (ukr)», прогноз - «Стабільний».

Довгостроковий РДЕ Агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (МХП) був підвищений з рівня «CCC» до «В-», кредитний рейтинг в національній валюті був підвищений до рівня «В» з «В-», що свідчить про обмежену залежність холдингу від вітчизняної банківської системи. Рейтинг МХП за довгостроковими зобов'язаннями в національній валюті був підвищений до рівня «В-» з «ССС» із «негативним» прогнозом. Національний рейтинг МХП за довгостроковими зобов'язаннями залишився на рівні «АА+» зі «Стабільним» прогнозом.

Також були переглянуті рейтинги емітента м. Київ у зв'язку з підвищенням рейтингів України і достроковим погашенням облігацій в національній валюті серії «G», після якого в міста не залишилося внутрішніх боргових зобов'язань.

Fitch підвищив довгострокові РДЕ Києва в іноземній і національній валютах з рівня «CC» до «В-». Також агентство підвищило національний довгостроковий рейтинг міста з рівня «ВВ + (ukr)» до «ВВВ (ukr)». Прогноз по довгострокових РДЕ і національному довгостроковому рейтингу - «Стабільний». Прогноз зміни рейтингів -«Стабільний».

УКРАЇНСЬКИЙ ЛОКАЛЬНИЙ БОРГОВИЙ РИНОК

Міністерство фінансів 15 листопада не змогло продати гривневі облігації внутрішньої державної позики. До розміщення пропонувалися папери з термінами обігу 168, 273, 308 і 1 022 дні. Протягом аукціону жодної заявки щодо купівлі облігацій не надійшло.

Нагадаємо, що попередні два аукціони Міністерства фінансів (1 і 8 листопада) також не відбулися.

На аукціоні 22 листопада Мінфін продав ОВДП із терміном обігу 301 день і середньозваженою прибутковістю 15,20% річних, залучивши до держбюджету48,874 млн. грн.

Також до розміщення пропонувалися ОВДП з термінами обігу 182, 273 і 728 днів, проте розмістити їх не вдалося.

За станом на 25 листопада обсяг ОВДП у портфелі НБУ становив 360 645,90 млн. грн.; у власності банків - 155 746,47 млн. грн.; у власності нерезидентів -10 109,35 млн. грн.; в інших власників - 13 867,09 млн. грн. Загальний обсяг ОВДП в обігу, за даними Нацбанку, склав 540 368,81 млн. грн.

Залишки коштів на коррахунках банків у НБУ за станом на ранок 25.11.2016 р. збільшилися до 42 992,40 млн. грн. Ставки міжбанківського ринку в іноземній валюті, за даними НБУ, складали 0,6075/0,0% річних за «нічними» кредитами. Середньозважений курс гривні на готівковому валютному ринку становив 26,50/26,83 UAH/USD.


Валентина КОБА

Продажа CD диска с архивом библиотеки 2002

 

©  2001 - 2018  www.securities.org.ua
   
Торговый Центр OnlineЖенская одеждаМужская одеждаДетская одеждаТехника и ЭлектроникаКомпьютеры и Офис
Строительство и ИнструментыСпорт, Туризм, КемпингДом и БытКрасота и ЗдоровьеАвто и МотоФильмы, Музыка, Игры, Программы
Каталог МагазиновКаталог ТоваровКаталог БрендовАкции и СкидкиНовости и ОбзорыУслуги
Информационно-поисковый обозреватель товаров и услуг HotSale