Журнал Ринок цінних паперів України    Газета Цінні папери України    Бюлетень Цінні папери України    Журнал Акціонерне товариство

Головна

Пошук

Редакція

Передплата

Рекламодавцям

Відгуки читачів

Автори

Архів 

 

№ 47-48 (943-944) 1 грудня 2016

ЗМІСТ

Критерії успіху

ПЕРЕВІРКА ПОВ'ЯЗАНИХ ОСІБ БАНКІВ

У поточному році Національний банк України вже перевірив пов'язаних осіб у 58 банківських установах. До кінця року планується перевірити всі функціонуючі банки.

За даними прес-служби НБУ, діагностика виявила, що 27 банків здійснюють операції з пов'язаними особами з дотриманням вимог регулятора, тому не повинні надавати Національному банку плану заходів щодо приведення обсягів операцій з пов'язаними особами до нормативних вимог.

Ще 24 банки готують трирічні графіки погашення кредитів пов'язаним особам, а 4 банківські установи вже погодили з Національним банком такі графіки.

«Останні два роки Нацбанком проводиться робота із встановлення реальних обсягів кредитування банками пов'язаних з ними осіб. За результатами діагностичного обстеження було виявлено, що багато українських банків фактично залучаючи депозити населення, фінансували цими коштами бізнеси своїх власників та інших пов'язаних з банком осіб. Така діяльність створювала загрозу стабільності як самих банків, так і банківської системи в цілому. Проте завдяки зусиллям центробанку ці ризики суттєво знижені. Багато фінустанов підготували трирічні графіки погашення кредитів пов'язаним особам. Виконання цих графіків дозволить говорити, що вже у 2019 р. банківські установи працюватимуть, не порушуючи нормативів», -стверджує начальник управління НБУ з моніторингу пов'язаних із банком осіб Олексій РУДИЙ.

Основні акценти при здійсненні процедур діагностики активних операцій із пов'язаними особами Нацбанк зробив на дослідженні й оцінці розкриття кінцевих бенефіціарних власників і керівників контрагентів банку, належності їх до пов'язаних з банком осіб, характері взаємовідносин і операцій між ними та банком, а також на ринковості укладених із банком договорів.

Національний банк досліджує, яким чином банки виконують активні операції з дотриманням принципів вивчення свого контрагента, достатність процедур ідентифікації кінцевих бенеціфіарних власників і відповідність даних із державних реєстрів інформації щодо фактичних власників бізнесу.

Слід нагадати, що згідно із Законом України «Про банки і банківську діяльність», пов'язаними з банком особами визначені: контролери банку; особи, які мають істотну участь у банку, та особи, через яких ці особи здійснюють опосередковане володіння істотною участю в банку; керівники банку, керівник служби внутрішнього аудиту, керівники та члени комітетів банку; споріднені й афілійовані особи банку, у тому числі учасники банківської групи; особи, які мають істотну участь у споріднених і афілійованих особах банку.

Також до пов'язаних осіб належать: керівники юридичних осіб та керівники банків, які є спорідненими й афілійованими особами банку, керівник служби внутрішнього аудиту, керівники та члени комітетів цих осіб; юридичні особи, в яких фізичні особи, зазначені в цій частині, є керівниками або власниками істотної участі; будь-яка особа, через яку проводиться операція в інтересах осіб, зазначених у цій частині, та на яку особи здійснюють вплив під час проведення такої операції через трудові, цивільні та інші відносини.


Сергій РУМЯНЦЕВ

Продажа CD диска с архивом библиотеки 2002

 

©  2001 - 2018  www.securities.org.ua
   
Торговый Центр OnlineЖенская одеждаМужская одеждаДетская одеждаТехника и ЭлектроникаКомпьютеры и Офис
Строительство и ИнструментыСпорт, Туризм, КемпингДом и БытКрасота и ЗдоровьеАвто и МотоФильмы, Музыка, Игры, Программы
Каталог МагазиновКаталог ТоваровКаталог БрендовАкции и СкидкиНовости и ОбзорыУслуги
Информационно-поисковый обозреватель товаров и услуг HotSale