Журнал Ринок цінних паперів України    Газета Цінні папери України    Бюлетень Цінні папери України    Журнал Акціонерне товариство

Головна

Пошук

Редакція

Передплата

Рекламодавцям

Відгуки читачів

Автори

Архів 

 

№ 47-48 (943-944) 1 грудня 2016

ЗМІСТ

Критерії успіху

«ПОГЛИБЛЕННЯ ВІДНОСИН МІЖ ЄС ТА УКРАЇНОЮ: ЩО, ЧОМУ І ЯК?»

Книгу під такою назвою підготував міжнародний авторський склад експертів з Центру європейських політичних досліджень (CEPS) у Брюсселі та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій у Києві.

З нагоди виходу української версії цієї книги в Києві відбулася конференція «Угода про асоціацію/поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: перші уроки для України».

Книга в деталях роз'яснює найбільш важливі положення політичної та економічної частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та для кожного окремого випадку показує зобов'язання, які взяла на себе Україна.

Резюмуючи дослідження перебігу євроінтеграції, автори зазначають, що у той час як більша частина положень Угоди про Асоціацію носить суто технічний характер, її підписання у 2014 р. було актом стратегічного та геополітичного значення в історії нашої країни. Економічна мета угоди - допомогти модернізувати українську економіку за рахунок нарощування обсягів торгівлі з ЄС та приведення регулювання до європейських практик. Але угода не є чарівною паличкою - і Україні, і ЄС доведеться багато чому вчитися на практиці.

Ми не ставимо за мету переказати книгу на сторінках газети, її можна буде вільно скачати за посиланням (див. у кінці статті), натомість пропонуємо увазі читачів декілька цікавих тез від виступаючих на конференції, яким варто привернути увагу.

Вероніка МОВЧАН, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій: «У повсякденному житті впроваждення угоди українці відчують лише через 15-20 років, тобто відчує тільки наступне покоління. Але це не означає, що нічого не треба робити.

... За короткий термін ми вже двічі порушили умови угоди: у випадках з лісом-кругляком та металобрухтом. Я розумію цілі, але за бажання завжди можна знайти інструмент, який і дозволить досягти цих цілей, і не призведе до порушення зобов'язань.

... У деяких галузях (інтелектуальна властість, антимонопольна політика) закони вже майже відповідають європейським - але не виконуються. Критично важливо верховенство права та судова реформа».

Кшиштоф СІДЛЕЦКІ, екс-президент Європейської бізнез асоціації (ЕВА): «Угода - це дуже

важливий історичний шанс для України, просто неможливо переоцінити її значення.

... Не очікуйте, що європейці самі виведуть ваші товари на свої ринки, адже їх інтереси - прямо протилежні: вони прагнуть продати вам свої товари. Але для вас відкрили двері, вас «запросили на бал» і ваша справа - скористатися шансом на свою користь.

... На щорічному зібранні ЕВА мене злякало те, що жоден із численних запрошених представників українського уряду взагалі не згадав про Асоціацію з ЄС. На заході, організованому європейцями, для яких Угода - один із основних пріоритетів, ніхто не вважав за потрібне говорити про неї. Це лякає.

. Для України на міжнародній арені зараз важливим є правильний піар. Ви говорите про війну та корупцію - і інвестори бачать війну та корупцію. Говоріть про можливості, дайте інвесторам побачити можливості.

... Вартість робочої сили в Україні зараз дорівнює половині вартості робочої сили в Китаї. Створіть «рай» для трудомістких галузей, хоча б на кілька років - і ви навчитеся технологіям, дізнаєтеся, як виходити на іноземні ринки, отримаєте мережу бізнес-контактів. Саме так зробила Польща, розмістивши на своїй території іноземні підприємства - а зараз вона вже відкриває свої компанії у інших європейських державах».

Марія АНДРІЄВА


Продажа CD диска с архивом библиотеки 2002

 

©  2001 - 2018  www.securities.org.ua
   
Торговый Центр OnlineЖенская одеждаМужская одеждаДетская одеждаТехника и ЭлектроникаКомпьютеры и Офис
Строительство и ИнструментыСпорт, Туризм, КемпингДом и БытКрасота и ЗдоровьеАвто и МотоФильмы, Музыка, Игры, Программы
Каталог МагазиновКаталог ТоваровКаталог БрендовАкции и СкидкиНовости и ОбзорыУслуги
Информационно-поисковый обозреватель товаров и услуг HotSale