Журнал Ринок цінних паперів України    Газета Цінні папери України    Бюлетень Цінні папери України    Журнал Акціонерне товариство

Головна

Пошук

Редакція

Передплата

Рекламодавцям

Відгуки читачів

Автори

Архів 

 

№ 47-48 (943-944) 1 грудня 2016

ЗМІСТ

Критерії успіху

ОЦІНКА СИСТЕМИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

Світовий Банк оприлюднив результати дослідження Global Indicators of Regulatory Governance, яке аналізує взаємодію урядів різних країн світу з громадськістю в процесі формування регуляторних механізмів, що впливають на бізнес-середовище.

Як повідомляє Державна регуляторна служба (ДРС) України, під час дослідження розглядалася взаємодія уряду з громадськістю при формуванні правил, які впливають на бізнес-спільноту. Проект досліджує, як зацікавлені групи дізнаються про нові правила, розглядається і те, як вони можуть взаємодіяти з посадовими особами щодо змісту цих правил. Він також вимірює, як уряди оцінюють можливий вплив нових правил у своїх країнах, і чи є ці розрахунки складовою частиною суспільних консультацій.

Аналізувалися такі показники: публікація тексту пропонованих правил до його вступу в дію; можливість внести зауваження до запропонованих правил; публічність звіту про результати консультативних процесів; проведення оцінки регуляторного впливу запропонованих правил; наявність спеціалізованого органу уряду, на який покладено завдання з перегляду оцінки регуляторного впливу; публічність результатів оцінки регуляторного впливу; процедура врахування урядом зауважень та пропозицій.

Світовим Банком досліджувались дані зі 185 країн. Загальний показник України складає 5,2 бали, що відповідає рівню країн Західної Європи. Від 0 до 1 оцінено такі показники України, як: оприлюднення проекту регуляторного акту - 0,8; проведення консультацій - 0,8; інформація (звіт) про результати консультацій - 0,8; проведення оцінки регуляторного впливу - 1; наявність спеціального органу завданням якого є здійснення огляду та моніторингу оцінки регуляторного впливу, що проводиться іншими окремими установами або державними органами - 1; оприлюднення оцінки регуляторного впливу - 1.

«Показники України виявилися на рівні таких країн, як Німеччина та Польща. Найкращі результати - у Великої

Британії, Канади та США. Така оцінка Україні, в першу чергу, - це показник виконання процедур при прийнятті рішень урядом. Наша висока оцінка базується на дисципліні оприлюднення проектів нормативно-право-

вих актів, підготовки та оприлюднення аналізів регуляторного впливу до проектів регуляторних актів та наявності публічних консультацій», - зазначила голова ДРС Ксенія ЛЯПІНА.

За її словами, оприлюднення обґрунтування у вигляді аналізу регуляторного впливу та проведення консультацій спрямовані на те, щоб зробити регуляторні акти ефективними й результативними, тобто такими, що відповідають вимогам економіки України. «Проектом оцінювався не зміст актів, а процедура їх прийняття. Зміст же залежить від того, наскільки ми дотримуємося цієї процедури, а також наскільки ефективно беруть участь у консультаціях об'єднання підприємців. Якщо дотримуватись усіх правил, то нормативно-правовий акт стає творчістю всіх учасників процесу», - додала пані Ляпіна.

Отримані дані створюють картину консультацій і дають оцінку практики національних правил, що стосуються підприємницької діяльності, поряд із докладною інформацією про те, як такі консультації і оцінка впливу застосовуються. Також Світовим Банком представлені детальні відомості про те, як і де громадськість може оскаржувати рішення регуляторних органів або отримати доступ до нормативно-правової бази.

Потреба у такому дослідженні з'явилася через зростання розуміння важливості прозорості та підзвітності уряду у своїх діях перед громадськістю. Доступ громадян до процесу нор-мотворчості уряду є центральним для створення сприятливого бізнес-середовища, в якому інвестори будують довгострокові плани. Висока якість консультацій з громадськістю також є запорукою високої якості регулювання.


Світлана РУМЯНЦЕВА

Продажа CD диска с архивом библиотеки 2002

 

©  2001 - 2018  www.securities.org.ua
   
Торговый Центр OnlineЖенская одеждаМужская одеждаДетская одеждаТехника и ЭлектроникаКомпьютеры и Офис
Строительство и ИнструментыСпорт, Туризм, КемпингДом и БытКрасота и ЗдоровьеАвто и МотоФильмы, Музыка, Игры, Программы
Каталог МагазиновКаталог ТоваровКаталог БрендовАкции и СкидкиНовости и ОбзорыУслуги
Информационно-поисковый обозреватель товаров и услуг HotSale